Çayırova Yerinde Halı Yıkama

Çayırova Yerinde Halı Yıkama

/
/
64 görüntüleme

Halı Yıkama kadar kolay ne var? Diyenler çok yanılmaktadır. Çünkü göründüğü kadar kolay bir şey değildir. Siz bir de kendi başına yıkayan hanımlara sorun kolay mı değil mi.? Üç, dört tane halı için neredeyse tüm gününü vermek zorunda kalırlar. Aynı zamanda bunları serme, kurutma, bir sürü sıkıntı.  Bir de halı yıkadıktan sonra ağırlaşması... bu konuda hiç konuşmasak daha iyi. Anlatması basit ama yapılması zor işlerden biri.

Halının temizliğine gelecek olursak orası kolay. Haftada birkaç kere süpürgeyle üzerindeki tozları, kirleri çektirmek 3 dakikanızı almaz ama hepimizin de bildiği gibi sadece süpürme ile temizlik olmaz. Üstten çektirdiğimiz tozlar, kirler halının tüylerinin arasına giren kalıcı lekeler yapışkan lekeler… İşte zaten asıl temizlik burada başlıyor. Buradan şunu anlıyorum ki süpürgenin yaptığı iş kiri gizlemek. Yani bazı eşyaları haftada birkaç kere yıkamak mümkün olmayacağı için süpürgeyle kötü görüntüyü kaybediyoruz. Bu da temiz gibi görünmesine sebep oluyor. Bu benim görüşüm.

Halı Temizliğinin Temel Amacı

İşte halıları yıkamamızın asıl amacı budur. Evinizdeki halıların tüyleri ne kadar uzunsa temizliği de o kadar zor olur. Çünkü uzun tüylerin arasına kirlerin yerleşmesi daha kolay olur. Süpürge gibi cihazların da bu aralara giren lekeleri çektirmesi bir o kadar zorlaşır.  Evinize halı alırken en mantıklı olan halının ne kadar sık dokunduğuna bakmalıdır. Bir de kumaş kalitesine. Yün mü, akrilik mi, naylon mu, çok dikkat edilmelidir. Kumaşına neden dikkat edilmelidir?

Halımız eğer yoğun olarak naylon içeriyorsa birkaç kere yıkadıktan sonra halının şekli değişmeye başlar, kenarları kıvrılır, ortalara doğru dalga yapmaya başlar. Yani bir zamandan sonra kendini bırakır bütün özelliğini kaybeder. Aslında bakarsanız fiyatları da caziptir. Bu konuda haklarını yememek lazım.  Aynı boyda bir yün halıyla naylon halının fiyatları arasında neredeyse 10 kat fark vardır. Seçim size kalmış buradan da anlaşıldığı gibi.

Hizmet Alanında Seçiminiz Vitrin Temizlik 

Vitrin Temizliğin alanında uzman personelleri her çeşit halıyla alakalı bilgi sahibi oldukları için kullanacakları kimyasalları da ona göre seçerler ve miktarını da ona göre ayarlarlar. Bu şekilde halılarınızı zarar gelmez ve üstün bir temizlik sağlanır. Vitrin Temizlik kullanacağı kimyasalları da müşteri memnuniyeti için özellikle kaliteli ve hijyenik olması konusunda çok dikkat eder insan sağlığına zarar vermeyecek ürünleri tercih eder.

Vitrin Temizlik farkıyla hizmetlerinden faydalanın. Yerinde Halı Yıkama hizmeti sayesinde de halılarınız evinizden gitmek zorunda kalmasın. Gün içerisinde bütün halılarınız temizlensin ve akşamına keyfinize bakın.

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Kocaeli Temizlik Şirketleri