Darıca Ot-Çim Biçme

Darıca Ot-Çim Biçme

/
/
81 görüntüleme

Kocaeli Temizlik Şirketleri | Kendisine ait bir sahili olduğu gibi canlı bir bitki örtüsüne de sahiptir. Çimenlerin verimi için en önemli unsurlar da düzenli sulama ve biçmedir. Bitkilerin ömürleri kısadır fakat çimen kış aylarında kurusa bile yazın tekrar ekme gerektirmez. Çimen bir ortama uyum sağladığında çok çabuk uzar. 

Çimler biçilince kurumaz aksine daha gür ve düzenli çoğalır. Unutmadan şunu da belirteyim. Çimenler yerlere yatacak kadar uzamadan biçilmesi gerekir ki sıkıntı çıkarmasın. Bu sayede hem daha çabuk çoğalır hem de daha güzel bir görüntüye sahip olur. 

Ot-Çim Biçme Nasıl Yapılır?

Çok çeşitli ot-çim biçme makineleri var. Sırt çantası gibi takılıp elle yönlendirmeyle çalışan el tırpanı, akülü bir çocuk arabası büyüklüğünde iterek kullanabileceğiniz ot biçme makineleri ve mini bir  traktör büyüklüğünde üzerine oturabileceğiniz, direksiyonla yönetebileceğiniz büyük çim biçme makineleri gibi birçok marka ve model ot-çim biçme makineleri mevcut. 

Çıplak elle çimleri biçmeye çalışırsanız çok uzun zamanlar alabilir hatta çok ince bir yapıya sahip bir bitki olduğu için aynı zamanda keskindir de. Bu yüzden elinizi bile kesebilir. Komik gibi gelebilir ama deneyerek öğrenebilirsiniz. Bence hiç denemeyin. Çim biçmek göründüğü kadar kolay bir iş değildir.

Vitrin temizlik sizin için Darıca Ot Biçme ve Darıca Çim Biçme işini profesyonel bir şekilde üstlenmektedir. Eğer güzel bir manzara ve temiz bir çevre istiyorsanız Vitrin Temizlik firmasıyla irtibata geçin.

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Kocaeli Temizlik Şirketleri