Kocaelide Ot-Çim Biçme

Kocaelide Ot-Çim Biçme

/
/
90 görüntüleme

Kocaeli Temizlik Şirketleri | İki milyona yakın nüfusa sahip, İstanbul’a komşu, gelişmiş sanayisi ile ünlü bir şehrimiz olan Kocaeli; günümüzde çevre ve peyzaj çalışmalarına büyük önem vermektedir. Gerek park ve bahçeler gerekse kentsel dönüşüm çerçevesinde betonlarla boğulup sıkıldığımız yerlere yeşil ortam getirebilme çabasındadır. Aslında gereken de budur. Çünkü Kocaeli yoğun bir sanayi ortamına sahip. Bu da ister istemez bizleri kötü hava şartlarına maruz bırakıyor. Önlem olarak aynı oranda yeşilleşme çalışmaları yapılması gerek.

Kocaeli Ot-Çim Biçme

Yeşil ortamın çoğalmasının yanı sıra bakımlarının da düzenli olarak yapılması gerekir. Sonuçta çimler, çiçekler, bitkilerin birçoğu daha doğrusu belediye çalışmalarında ekilen bitkilerin birçoğu yıllık bitkilerdir. Ömürleri kısadır fakat çimen kış aylarında kurusa bile yazın tekrar ekme gerektirmez. Çimenlerin verimi için en önemli unsurlar da düzenli sulama ve biçmedir.

Çimenler yerlere yatacak kadar uzamadan biçilmesi gerekir ki sıkıntı çıkarmasın. Bu sayede hem daha çabuk çoğalır hem de daha güzel bir görüntüye sahip olur. Unutmadan şunu da belirteyim. Çimler biçilince kurumaz aksine daha gür ve düzenli çoğalır.

Çim Biçme Nasıl Yapılır?

Çim biçme işini elde yapmak pek mümkün değildir. Çünkü elinizde bıçakla biçmeye çalışırsanız bu günlerinizi alabilir. Hatta siz bitirene kadar arkanızdan tekrar büyüyecektir. Bıçak kullanmadan tutamla çekmeye çalışırsanız bu sefer de kökleri çok sağlam olmadığı için tutam tutam köklerinden sökülebilir. Zaten çok zahmetli bir iştir. En iyisi bu işi profesyonellere bırakmak lazım. 

Çok çeşitli ot-çim biçme makineleri var. Sırt çantası gibi takılıp elle yönlendirmeyle çalışan el tırpanı, akülü bir çocuk arabası büyüklüğünde iterek kullanabileceğiniz ot biçme makineleri ve traktör gibi üzerine oturabileceğiniz, direksiyonla yönetebileceğiniz büyük çim biçme makineleri gibi birçok marka ve model ot-çim biçme makineleri mevcut. 

Siz hiç yorulmadan bu işi profesyonellere yaptırabileceğiniz firmalar da var. Bırakın tertemiz bir işçilikle işinin erbabı, profesyonel ekibiyle kusursuz hizmetle Vitrin Temizlik sizin için ot-çim biçme işlerinizi üstlensin.

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Kocaeli Temizlik Şirketleri